Tapahtumat 23.2.2020

Päiväys ja aika Tapahtuma
23.2.2020
10:00 -13:00

Laskiaistapahtuma

Laskiaistapahtuma Yhteisvastuun hyväksi seurakuntakodin pihapiirissä

Ohjelmassa monenmoista iloista puuhaa.

Tapahtuma alkaa klo 10 telttajumalanpalveluksella ja tapahtumapisteet avautuvat klo 10.30. Luvassa on mm. kisailuja, eläimiä rapsuteltavina, koneita ihmeteltävinä. Tapahtumassa on myynnissä arpoja, makkaraa, laskiaispullaa sekä hernekeittoa.

Järj. Seurakunta ja paikallisia yhdistyksiä sekä toimijoita

 

Lisätietoja tapahtumista vastuujärjestäjiltä!

Mukavaa talvilomaa toivottaen:

Nuorisopalvelut
Piritta Ahl p.040 580 4231, piritta.ahl@pukkila.fi (loma vko 8-9)
Cira Antell p. 050 568 5852, cira.antell@pukkila.fi

Liikuntapalvelut    
Ida Clewer p. 040 183 8538, ida.clewer@pukkila.fi

Ampun 4H  
Essi Heikkinen p. 045 330 6574, essi.heikkinen@4h.fi

Pukkilan seurakunta   
Noora Kalpio p. 040 840 4655, noora.kalpio@evl.fi
Hanne Matikainen p. 040 849 1209, hanne.matikainen@evl.fi


Lue lisää...
Päiväys ja aika Tapahtuma
23.2.2020
10:00 -11:30

Liikuntaa Kirkonkylän koulun liikuntasalissa

Sunnuntaisin 26.1., 23.2., 22.3. ja 19.4.2020

Klo 10.00 – 11.30

Ei ennakkoilmoittautumista.

Järjestäjä & lisätietoja: Liikuntapalvelut yhteistyössä järjestöjen kanssa

 

 

 


Lue lisää...

Powered by Events Manager