Yhteystiedot

Palvelupiste toimii Hyvinvointikeskus Onnissa, osoitteessa Onnintie 3, 07560 Pukkila. Lisätietoja palvelupisteen palveluista näet kohdasta Hyvinvointikeskus Onni/palvelupiste.

Palvelupuhelin 040 152 0460 (ei sosiaali- ja terveyspalvelut). Kunnassa ei ole vaihdetta, josta yhdistää alanumeroihin.

Viralliset ilmoitukset ja kuulutukset ilmoitetaan sähköpostitse osoitteeseen palvelupiste@pukkila.fi

Pukkilan kunnan virallinen ilmoitustaulu sijaitsee Hyvinvointikeskus Onnissa, Onnin palvelupiste, Onnintie 3. Koko ilmoitusmateriaali on nähtävillä palvelupisteen aukioloaikoina ma – to klo 9 – 14.

Mikäli haluat tietoja näkyviin kunnan www-sivuille, lähetä sähköpostia osoitteeseen  kotisivut@pukkila.fi

Yleishallinto

Kunnanjohtaja

Juha Myyryläinen

Puhelin 040 530 8595

Sähköposti juha.myyrylainen@pukkila.fi

Hyvinvointipäällikkö

Sanna Saarenkoski

Puhelin 040 589 7267

Sähköposti sanna.saarenkoski@pukkila.fi

Elinvoimapäällikkö

Katri Roivainen

Puhelin 040 542 2592

Sähköposti katri.roivainen@pukkila.fi

Toimistosihteeri

Mirva Assinen

Puhelin 040 864 3860

Sähköposti mirva.assinen@pukkila.fi

Laskentasihteeri

Pirjo Leikkola

Puhelin 040 864 3864

Sähköposti pirjo.leikkola@pukkila.fi

Toimistovirkailija

Anita Lipsanen

Puhelin 040 180 0916

Sähköposti anita.lipsanen@pukkila.fi

Palveluohjaaja, etsivä nuorisotyöntekijä

Iiro Soikkeli

Puhelin 040 668 3095

Sähköposti iiro.soikkeli@pukkila.fi

Tiedottaja (osa-aikainen)

Leena Kapanen

Puhelin 040 145 3766

Sähköposti leena.kapanen@pukkila.fi

Nuoriso- ja vapaa-ajan toiminnanohjaaja

Piritta Ahl

Puhelin 040 580 4231

Sähköposti piritta.ahl@pukkila.fi

Liikunnanohjaaja

Ida Clewer

Puhelin 040 183 8538

Sähköposti ida.clewer@pukkila.fi

Senioritoiminnan ohjaaja (äitiysloman sijaisuus)

Saana Tourunen

Puhelin 040 770 7054

Sähköposti saana.tourunen@pukkila.fi

Tekninen toimi

Tekninen johtaja

Timo Krigsman

Puhelin 040 524 4147

Sähköposti timo.krigsman@myrskyla.fi

Työnjohtaja

Jaakko Lapinniemi

Puhelin 044 726 9289

Sähköposti jaakko.lapinniemi@myrskyla.fi

Rakennustarkastaja

Antti Ikonen

Pukkilassa keskiviikkoisin klo 13–15

Puhelin 0400 841 151

Sähköposti antti.ikonen@askola.fi

Ympäristönsuojelusihteeri

Tommi Maasilta

Pukkilassa sopimuksen mukaan

Puhelin 040 763 9420

Sähköposti tommi.maasilta@askola.fi

Aluearkkitehti

Pertti Österman

Pukkilassa parillisten viikkojen keskivikkona klo 9–15

Puhelin 0400 548 9936

Sähköposti pertti.osterman@askola.fi

Kiinteistönhoitaja

Ari Koistinen

Puhelin 040 820 0626

Sähköposti ari.koistinen@myrskyla.fi

Kiinteistönhoitaja

Lasse Haaranen

Puhelin 0400 268 829

Sähköposti lasse.haaranen@myrskyla.fi

Puutarhuri

Miika Salovaara

Puhelin 040 635 9515

Sähköposti miika.salovaara@myrskyla.fi

Kirjasto

Kirjastonjohtaja

Päivi-Tuulikki Rossi

Puhelin 0400 320 787

Sähköposti paivi-tuulikki.rossi@myrskyla.fi

Kirjastovirkailija

Jaana Selin

Puhelin 040 864 3862

Sähköposti jaana.selin@myrskyla.fi

Kirkonkylän koulu

Rehtori

Anne Leppäkoski

Puhelin 040 552 4074

Sähköposti anne.leppakoski@pukkila.fi

Koulusihteeri

Heidi Karhu

Puhelin 040 541 7727

Sähköposti heidi.karhu@pukkila.fi

Erityisopetus

Merja Jyrkilä

Puhelin 040 554 7414

Sähköposti merja.jyrkila@pukkila.fi

Esiluokanopettaja

Ulla Hänninen

Puhelin 040 747 5446

Sähköposti ulla.hanninen@pukkila.fi

Esiluokanopettaja

Nina Kaipiainen

Puhelin 040 132 1691

Sähköposti nina.kaipiainen@pukkila.fi

Luokanopettaja 1T

Taina Väistö

Puhelin 0400 633 168

Sähköposti taina.vaisto@pukkila.fi

Luokanopettaja 2M

Merja Marin

Puhelin 040 869 1071

Sähköposti merja.marin@pukkila.fi

Luokanopettaja 2 - 4D

Eeva Lydecken

Puhelin 040 660 8498

Sähköposti eeva.lydecken@pukkila.fi

Luokanopettaja 3P

Petra Kyllönen (syyslukukausi) / Piia Pippuri (kevätlukukausi)

Puhelin 040 869 1231

Sähköposti petra.kyllonen@pukkila.fi

Luokanopettaja 4T

Tuija Nordström

Puhelin 040 866 8948

Sähköposti tuija.nordstrom@pukkila.fi

Luokanopettaja 5H

Hannu Ulvinen

Puhelin 040 869 0895

Sähköposti hannu.ulvinen@pukkila.fi

Luokanopettaja 5 - 6E

Anni Kivinen

Puhelin 040 869 1467

Sähköposti anni.kivinen@pukkila.fi

Luokanopettaja 6K

Kristiina Majuri

Puhelin 040 869 1129

Sähköposti kristiina.majuri@pukkila.fi

Kouluterveydenhoitaja

Veera Clewer

Puhelin 050 531 5617

Sähköposti veera.clewer@phhyky.fi