Yhteystiedot

Palvelupiste sijaitsee kunnantalolla, osoitteessa Hallitustie 2, 07560 Pukkila (käynti yläpihalta). Lisätietoja palvelupisteen palveluista näet kohdasta Hyvinvointikeskus Onni/palvelupiste (linkki aukeaa uuteen välilehteen). Kuntalaisten toiveesta tarjoamme 4.4.2022 alkaen pienimuotoista neuvontaa Hyvinvointikeskus Onnin kahvion kautta kahvion aukioloaikana. Paikan päältä saat tarkempia neuvoja ja ohjeistuksia, kun kerrot mitä palvelupyyntösi koskee.

Aukioloaikamme ovat ma – to klo 9 – 14, pe suljettu.
Palvelupiste ja kunnantoimisto on suljettuna 4.-17.7.2022 välisen ajan.

Palvelupisteen puhelinnumero 040 152 0460.

Viralliset ilmoitukset ja kuulutukset ilmoitetaan sähköpostitse osoitteeseen palvelupiste@pukkila.fi

Pukkilan kunnan virallinen ilmoitustaulu sijaitsee Hyvinvointikeskus Onnissa, Onnin palvelupiste, Onnintie 3. Koko ilmoitusmateriaali on nähtävillä palvelupisteen aukioloaikoina ma – to klo 9 – 14, pe suljettu.

Mikäli haluat tietoja näkyviin kunnan www-sivuille, lähetä sähköpostia osoitteeseen  kotisivut@pukkila.fi
                                                               
Pukkilassa Posti palvelee Hyvinvointikeskus Onnin tiloissa (os. Onnintie 3, Pukkila) ma klo 12-18, ti klo 10-16, ke klo 10-16, to klo 10-16, pe klo 10-16.
Postin pakettiautomaatti avoinna Hyvinvointikeskus Onnin tiloissa (os. Onnintie 3, Pukkila) ma-pe klo 8-19, la klo 9-13.
                                                               
Hallintopalvelut

Hyvinvointi- ja vapaa-aikapalvelut

Kunnanjohtaja

Katarina Helander

Puhelin 050 343 7418

Sähköposti katarina.helander@pukkila.fi

Hallintojohtaja

Rauno Maaninka

Poissa, sijaistaa kunnanjohtaja Katarina Helander, 050 343 7418

Puhelin -

Sähköposti -

Sivistystoimenjohtaja

Esa Ukkola

Puhelin 040 769 4633

Sähköposti esa.ukkola@pukkila.fi

Hyvinvointijohtaja

Sanna Saarenkoski

Poissa 31.12.2022 asti
Sijaisena sivistystoimenjohtaja Esa Ukkola puh.  040 769 4633

Puhelin -

Sähköposti -

Hyvinvointikoordinaattori

Noora Laitinen

Puhelin 040 589 7267

Sähköposti noora.laitinen@pukkila.fi

Elinvoima- ja työllisyyskoordinaattori

Anne Lampinen

Puhelin 040 829 6642

Sähköposti anne.lampinen@pukkila.fi

Hallintosihteeri

Mirva Assinen

Puhelin 040 864 3860

Sähköposti mirva.assinen@pukkila.fi

Laskentasihteeri

Pirjo Leikkola

Poissa 6.8.2023 asti.

Palvelusihteeri

Virpi Kellokumpu

Puhelin 040 180 0916

Sähköposti virpi.kellokumpu@pukkila.fi

Etsivä nuorisotyöntekijä/palveluohjaaja

Jenita Laitinen

Puhelin 040 668 3095

Sähköposti jenita.laitinen@pukkila.fi

Nuoriso- ja vapaa-ajan toiminnanohjaaja

Piritta Ahl

Puhelin 040 580 4231

Sähköposti piritta.ahl@pukkila.fi

Liikunnanohjaaja

Ida Clewer

Puhelin 040 183 8538

Sähköposti ida.clewer@pukkila.fi

Jalkautuva seniorityöntekijä

Marjo Sundström

Puhelin 050 340 0106

Sähköposti marjo.sundstrom@pukkila.fi

Senioritoiminnan ohjaaja

Maiju Suominen

Puhelin 040 627 9207

Sähköposti maiju.suominen@pukkila.fi

Senioritoiminnan ohjaaja

Saana Tourunen

Puhelin 040 770 7054

Sähköposti saana.tourunen@pukkila.fi

Maaseutupalvelut

Maaseututoimenjohtaja

Minna Leminen

Sopimuksen mukaan

Puhelin 040 720 9934

Sähköposti maataloustoimisto@orimattila.fi

MAASEUTUSIHTEERI

Johanna Selin

Sopimuksen mukaan

Puhelin 040 354 8596

Sähköposti maataloustoimisto@orimattila.fi

Maaseutusihteeri

Jonna Seppälä

Sopimuksen mukaan

Puhelin 044 781 3711

Sähköposti maataloustoimisto@orimattila.fi

Tekniset palvelut

Tekninen johtaja

Timo Krigsman

Puhelin 040 524 4147

Sähköposti timo.krigsman@myrskyla.fi

Työnjohtaja

Jaakko Lapinniemi

Puhelin 044 726 9289

Sähköposti jaakko.lapinniemi@myrskyla.fi

Rakennustarkastaja

Matti Männikkö

Päivystys vain ajanvarauksella,
puhelinaika tiistai ja torstai klo 12-14.

Puhelin 0400 415 083

Sähköposti matti.mannikko@askola.fi

Ympäristönsuojelusihteeri

Minna Isokallio

Puhelin 0400 500 244

Sähköposti minna.isokallio@askola.fi

Ympäristönsuojelusihteeri

Laura Haapola

Puhelin 040 763 9420

Sähköposti laura.haapola@askola.fi

Kiinteistönhoitaja

Ari Koistinen

Puhelin 040 820 0626

Sähköposti ari.koistinen@myrskyla.fi

Kiinteistönhoitaja

Lasse Haaranen

Puhelin 0400 268 829

Sähköposti lasse.haaranen@myrskyla.fi

Kunnan eri tehtävien varahenkilö

Reima Saarinen

Puhelin 040 145 3766

Puutarhuri

Miika Salovaara

Puhelin 040 635 9515

Sähköposti miika.salovaara@myrskyla.fi

Kirjastopalvelut

Kirjasto

Uusinnat, kaukolainat ja aineistotiedustelut:

 

Puhelin 0400 376 276 

Sähköposti kirjasto@pukkila.fi

Opetuspalvelut

Muut koulun yhteystiedot löytyvät kohdasta Opetus/Kirkonkylän koulu

vs. rehtori

Hannu Ulvinen

Puhelin 040 869 0895

Sähköposti hannu.ulvinen@pukkila.fi

Varhaiskasvatuspalvelut

Muut päiväkoti Vekaran yhteystiedot löytyvät kohdasta Palvelut/Varhaiskasvatus

Päiväkodin johtaja

Heidi Rajala

Poissa Sijaisena toimii Susanna Ahlfors puh. 0400 152 268, susanna.ahlfors@pukkila.fi

Puhelin -

Sähköposti -

Ruoka- ja siivouspalvelut

Palvelupäällikkö

Minna Hyrylä

Poissa 28.1.2023 asti. sijaistaa Mari Pennanen puhelin 040 833 8919 sähköposti mari.pennanen@pukkila.fi

Puhelin -

Sähköposti -